PROJEKTOWANIE WNĘTRZ

 

Jerzy Cebula architekt wnętrz - absolwent Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

 
 
 

  projektowanie wnętrz · oferta · kuchnia · łazienka · elewacje ·  materiały i wyposażenie · kontakt  

 
 

 

 

 

 

   
KUCHNIE NOWOCZESNE (WSPÓŁCZESNE):  
   
To popularne nazewnictwo, jakim określa się grupę mebli nie będących klasycznymi. Niestety często dochodzi do sytuacji, że cechy dotyczące mebli nowoczesnych ulegają zmianom i to co się określa jako modne szybko przemija i odchodzi w zapomnienie. Mamy wówczas problem.  
   
Podejmując decyzję o realizacji mebli nowoczesnych - należy postępować ostrożnie. Uwaga ta szczególnie dotyczy mebli kuchennych, które z reguły użytkujemy wiele lat.  
   
Meble współczesne cechuje prosta i modułowa budowa. Materiałami jakie wykorzystuje się do produkcji są materiały drewnopochodne (płyta MDF) i płyta wiórowa melaminowana.  
   
Wprowadzane nowe materiały pozwalają na stosowanie różnorodnych rozwiązań. Blaty akrylowe dają możliwość kształtowania elementów krzywoliniowych o bezspoinowym łączeniu. Nowoczesna kuchnia charakteryzuje się prostą formą i maksymalną funkcjonalnością. Nowe technologie oraz precyzja wykonania powodują, że coraz częściej przy tworzeniu mebli stosuje się naturalne materiały takie jak płyta stolarska,
lite drewno i kamień.
 
   
Powrót i stosowanie naturalnych, klasycznych materiałów sprawia, iż meble zaczynają mieć charakter ponad czasowy. Poza stylistyką i jakością stosowanych materiałów zmianie jakościowej uległy także pozostałe elementy takie jak okucia czy wyposażenie szafek. W standardach stosowane są szuflady o pełnym wysuwie,
z cichym domykaniem i hamulcami. Wszelkiego rodzaju carga, kosze do szafek narożnych, sortowniki na odpady, sprzęt AGD itp. pozwalają na coraz bardziej funkcjonalne i ergonomiczne rozwiązania.
 
   
Fronty jakie się stosuje mogą być lakierowane na dowolny kolor, w półmacie i w połysku podobnie jak fornirowane drewnem krajowym i egzotycznym posiadającym naturalne zabarwienie. Mogą być ze szkła, kamienia lub pokryte laminatami.  
   
 
   
Z przyjemnością zaprojektuję Państwa wymarzoną  kuchnię.  
  ·  kuchnia ·  kuchnia nowoczesna  ·  kuchnia klasyczna  ·  kuchnia angielska  ·  AGD
 
 

architekt wnętrz | profesjonalne projektowanie wnętrz | projekty mebli | kuchnie nowoczesne, klasyczne i angielskie | projekty elewacji | projekty ogrodzeń | mała architektura | Warszawa

 
 
 

copyright ©  interior.dll.pl